Tümdengelim İle Öğrenme

Teknik destekten yardım alın

Tümden gelim tümevarımın tersine genelden özele giderek ortaya çıkarılan sonuçlardır. Bu durumda tümden gelimin sonuçları kesindir. Çünkü burada bütün doğru ise parçalar da doğru olmak durumundadır. Bu sistemle öğrenme birçok yönteme göre daha kolaydır. Çünkü doğruluğu bilinen bir gerçektir. Bu yüzden bilgilerin kalıcılığı da artmış olur. Bilgilerin bu kadar kalıcı olması öğrenmede elde edilmesi en önemli şeydir. Çünkü eğitimin amacı bilgileri kalıcı bir şekilde öğretmektir.

Kalıcı olarak verilen bilgiler çocuğun kısa süreliği belleğini geçip uzun süreli belleğine geçmiş olacaktır. Uzmanlar tarafından tavsiye edilen tümden gelim birçok öğretmen tarafından tercih edilmektedir. Bu sayede hem öğrenciler hem de öğreticiler karlı çıkmaktadır.

Öğretmenler tarafından titizlikle bilgi elde edinen öğrenciler gelecekte ülke adına faydalı işler yapmış olacak hem ülkeye hem de kendilerine faydalı bireyler olacaklardır. Bu bilgilerle kim bilir belki ülkeye başkan olacak veya ülkede yönetimden sorumlu bir insan olacaktır. Kısacası bu tür eğitimleri alan çocuklarımız yarınlarımızı güvenceye almamız için bizlerin teminatı olacaktır.