Yer Bilimleri Mühendisliği Programları 2020 2021 Taban Puanlar Başarı Sıralaması


Yer Bilimleri Mühendisliği Programları 2020 2021 Taban Puanlar Başarı Sıralaması ve kontenjanlarini inceleyecegiz. 2020 yili YKS ye girecek olan adaylar AYT puanlarini kullanarak 4 yillik (lisans) bölümlerini tercih edebilirler. AYT puanini kullanabilmek için ÖSYM tarafindan yapilan YKS sinavinin iki basamagina (TYT-AYT) girmek zorundadirlar. Bu iki basamak sinavina YKS (Temel Yetenek Testi+Alan Yetenek Testi) denilmektedir. Asagidaki listeden Yer Bilimleri Mühendisliği Programları 2020 2021 Taban Puanlar Başarı Sıralamasına ulasabilirsiniz.
Tabloda Üniversite adi, bölüm adi, kontenjan, taban puan yili, basari siralamasi, basari siralamalari ve taban puanlar yer almaktadir. Bu sayfada yer alan verilerin tamami ÖSYM ve YÖK tarafindan yayinlanmis olan en son güncel puanlardir.

Yer Bilimleri Mühendisliği Programları 2020 2021 Taban Puanlar Başarı Sıralaması

Üniversite AdıYılFakülteBölümPuan TürüGenel Kont.En Küçük Puan
SÜLEYMAN DEMİREL ÜNİVERSİTESİ (ISPARTA)2020Mühendislik FakültesiYer Bilimleri Mühendisliği ProgramlarıSAY30
Bilgilendirme: Asagida yer alan tabloda puanlari ve basari siralamalarini bulacaksiniz. 'Olusmadi' yazilan yerde kontenjaninin dolmadigini ifade etmek için yazdik. Örnek vermek gerekirse 50 kisilik kontenjan dolmadigi için ÖSYM herhangi bir siralama ve/veya taban puan tahmini olusturmadi. Isteyen herkes baraj puani yoksa bu bölümü tercih edip yerlesebilme sansina sahip. Tabloda (--) seklinde olan yerleri ise hiçbir adayin tercih etmedigi seklinde yorumlayabiliriz.

NOT: LÜTFEN TERCIH YAPMADAN ÖNCE KILAVUZU DIKKATLICE KONTROL EDINIZ. SITEMIZDEKI VERILER BILGILENDIRME AMAÇLIDIR. TERCIHLERINIZI KESINLESTIRMEDEN ÖNCE LÜTFEN ÖSYM VERILERINI KONTROL EDINIZ.